Потрібно відмовитися від перезавантаження відносин із РФ: Яценюк дав пораду Заходу

Арсеній Яценюк закликав західні столиці розробити новий план для Східної Європи
Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Прем'єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк привітав спільну декларацію України, Грузії і Молдови на Саміті Східного партнерства. "Поява такого тріо на європейській арені – це правильний крок", – заявив він.

У дописі на Facebook Арсеній Яценюк нагадав, що у 2020 році, реагуючи на громадянське піднесення в Білорусі й початок нового загострення становища в нашій частині Європи, він закликав західні столиці розробити новий план для Східної Європи. Саме так називалася його стаття у газеті "Financial Times".

Реклама

Головна суть, зазначив він, "Грузії, Молдові та Україні, а в майбутньому – вільній Білорусі треба дати ясний сигнал про досяжність мети вступу до ЄС і НАТО та, за умови виконання чітких планів дій, – її реалістичність".

Така позиція отримала вчора важливий і своєрідний розвиток, підкреслив Арсеній Яценюк: "У Брюсселі керівники України, Грузії і Молдови разом звернулися до ЄС визнати європейську перспективу наших країн, а іншими словами – перспективу повноцінного членства в інституціях Об’єднаної Європи".

Він додав, що "загалом, замість образ, конфліктів і протистояння, нинішній владі в Україні варто втілювати в життя всі конструктивні ідеї на захист національної безпеки і європейського майбутнього, які пропонують представники опозиції і громадянського суспільства".

Реклама

Арсеній Яценюк висловив сподівання, що в майбутньому й інші елементи, запропоновані на сторінках FT, теж знайдуть своє втілення.

Захід, наголосив він, має відмовитися від ілюзій про можливість перезавантаження відносин з Росією: "Замість спроб перезавантажити відносини з Росією слід посилити тиск і перезавантажити процес мирного врегулювання всіх збройних конфліктів, розгорнутих Москвою в нашому регіоні".

"Треба відмовитися від ілюзії, начебто можна досягти миру на Донбасі, доки Крим залишається під російською окупацією. Ці питання не можуть залишатися розмежованими", – підкреслив він.

Нових підходів потребують і процеси мирного врегулювання в Грузії та Молдові. "Треба ініціювати проведення зустрічі високого рівня для формування нового підходу до вирішення "заморожених конфліктів" у нашому регіоні", - заявив Яценюк.

Реклама

Також він вважає, що регіон потребує інвестицій та фінансової підтримки від західних партнерів, своєрідного "інвестиційного втручання".

"Держави нашого регіону мають бути запрошені до членства в таких групах країн ЄС, як Ініціатива "Трьох морів", та інших інфраструктурних ініціативах", – наголосив він.

Окрім того, потрібно створити регіональний фонд для протидії антизахідній пропаганді та для захисту свободи слова.

"Це – суть нового плану для Східної Європи. І ми його обов’язково реалізуємо", – додав Арсеній Яценюк.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Всі новини Показати ще
Стиль життя
Більше про приватне
Всі новини Показати ще
Разбори: просто про важливе
Більше розборів
Всі новини Показати ще
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
Опитування SOCIS, 11-16 лютого 2022
Президентські рейтинги
1
Зеленський Зеленський
23,7%
2
Порошенко Порошенко
21,9%
3
Тимошенко Тимошенко
9,3%
4
Бойко Бойко
8,5%
5
Разумков Разумков
8,2%
6
Мураєв Мураєв
7,7%
7
Смешко Смешко
7,4%
Опитування КМІC, 5 - 13 лютого 2022
Рейтинги партій
1
Європейська солідарність (Порошенко) Європейська солідарність (Порошенко)
23,2%
2
Слуга народу (Зеленський) Слуга народу (Зеленський)
16,2%
3
ОПЗЖ (Бойко) ОПЗЖ (Бойко)
10,7%
4
Батьківщина (Тимошенко) Батьківщина (Тимошенко)
10,0%
5
Розумна політика (Разумков) Розумна політика (Разумков)
8,5%
6
Сила і честь (Смешко) Сила і честь (Смешко)
7,1%
7
Наші (Мураєв) Наші (Мураєв)
6,3%
Зворотній відлик
Скільки днів на реформи залишилося у Зеленського?
Дізнатися, чим зайнятий президент!
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.16

Євро (€)

41.26

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти