Ядерної війни не буде – п'ять світових лідерів виступили із заявою

П'ять наймогутніших країн світу дали людству надію
Країни попередили, що ядерної війни не буде
Країни попередили, що ядерної війни не буде / Фото: Колаж: Сьогодні

Країни, які мають ядерну зброю, заявили про те, що не буде гонки озброєнь та ядерної війни. Про це йдеться у спільній заяві, яку опублікувала пресслужба Кремля.

Заява

  • Китай, Росія, Велика Британія, США та Франція вважають своєю першочерговою відповідальністю недопущення війни між державами, які мають ядерну зброю, та зниження стратегічних ризиків.
  • Ми заявляємо, що в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не має бути розв'язана.
  • Оскільки застосування ядерної зброї мало б далекосяжні наслідки, ми також підтверджуємо, що ядерні озброєння – поки вони продовжують існувати – мають служити меті оборони, стримування агресії та запобігання війні.
  • Ми вважаємо, що необхідно запобігти подальшому поширенню таких озброєнь.
  • Ми підтверджуємо важливість протидії ядерним загрозам та наголошуємо на важливості збереження та дотримання наших двосторонніх та багатосторонніх угод і зобов'язань у сфері нерозповсюдження, роззброєння та контролю над озброєннями.
  • Ми зберігаємо прихильність нашим зобов'язанням за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
  • Кожен з нас має намір зберігати і надалі зміцнювати наші національні заходи щодо запобігання несанкціонованому або ненавмисному застосуванню ядерних озброєнь.
  • Ми знову заявляємо про актуальність раніше зроблених нами заяв про ненацілювання і підтверджуємо, що наша ядерна зброя не націлена одне на одне чи будь-яку іншу державу.
  • Ми маємо намір і надалі вести пошук двосторонніх та багатосторонніх дипломатичних підходів, щоб уникати військової конфронтації, зміцнювати стабільність та передбачуваність, підвищувати рівень взаємного розуміння та довіри та запобігати гонитві озброєнь, яка нікому не принесе вигоди та стане загрозою для всіх.

Збагачення урану

Іран продовжує нагромаджувати збагачення урану та наближатися до створення ядерної зброї.

Реклама

У 2010 Іран на знак доброї волі заявив про те, що зупиняє розвиток ядерної програми у відповідь на пропозиції "нейтральних країн".

15 липня 2015 року Іран та країни "шістки" (США, Франція, Велика Британія, Німеччина, Китай та Росія) досягли угоди щодо іранської ядерної програми в обмін на скасування санкцій проти Ірану. За угодою Іран має допустити інспекторів МАГАТЕ на свої ядерні об'єкти, країни Заходу, зі свого боку, поступово зніматимуть з Ірану санкції. Угода має бути ратифікована всіма сторонами та схвалена Радою Безпеки ООН.

Іран продовжив

2021 року Іран відновив збагачення урану до 20% – це вшестеро більше, ніж було визначено у 2015 році ядерним правочином. Західні країни вже засудили рішення Тегерану.

Реклама

Крім того, в Ірані виявили величезні приховані запаси збагаченого урану.

Україна

Єдине в Україні та найбільше в Європі підприємство з видобутку та перероблення уранової руди скоротило виробництво уранового оксидного концентрату, що використовується для виготовлення ядерного палива.

Східний гірничо-збагачувальний комбінат (СГЗК) – єдине підприємство, яке провадить видобуток уранової руди та її часткове перероблення.

Реклама

Посол України в Німеччині Андрій Мельник назвав ситуацію катастрофічною через агресивні прагнення Росії та зосередження її військ на кордонах своєї країни, через що закликав Захід надати військову допомогу і, можливо, подумати про ядерний статус України.

Будапештський меморандум

5 грудня 1994 року між лідерами України, Росії, Великої Британії та США було підписано Будапештський меморандум про нерозповсюдження ядерної зброї. У середині 1990-х частину ядерного арсеналу Україна передала Росії, включно з бомбардувальниками Ту-22М, а частину – США. Відмовившись тоді від ядерної зброї, Київ втратив близько $250 млрд.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Всі новини Показати ще
Стиль життя
Більше про приватне
Всі новини Показати ще
Разбори: просто про важливе
Більше розборів
Всі новини Показати ще
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
Опитування SOCIS, 11-16 лютого 2022
Президентські рейтинги
1
Зеленський Зеленський
23,7%
2
Порошенко Порошенко
21,9%
3
Тимошенко Тимошенко
9,3%
4
Бойко Бойко
8,5%
5
Разумков Разумков
8,2%
6
Мураєв Мураєв
7,7%
7
Смешко Смешко
7,4%
Опитування КМІC, 5 - 13 лютого 2022
Рейтинги партій
1
Європейська солідарність (Порошенко) Європейська солідарність (Порошенко)
23,2%
2
Слуга народу (Зеленський) Слуга народу (Зеленський)
16,2%
3
ОПЗЖ (Бойко) ОПЗЖ (Бойко)
10,7%
4
Батьківщина (Тимошенко) Батьківщина (Тимошенко)
10,0%
5
Розумна політика (Разумков) Розумна політика (Разумков)
8,5%
6
Сила і честь (Смешко) Сила і честь (Смешко)
7,1%
7
Наші (Мураєв) Наші (Мураєв)
6,3%
Зворотній відлик
Скільки днів на реформи залишилося у Зеленського?
Дізнатися, чим зайнятий президент!
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.31

Євро (€)

41.54

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти